Tulokset 2023

E-P:n p-m Aikuisurheilijille maastojuoksun tulokset:18.5.23 Kuntokeskuksen kuntorata

N 50 4km 1. Ritva Mäkimantila-Pasanen SSU                   16,41

                 2. Ulla Ankkuri                  Jalasjärven Jalas     29,24  5,5 km

M40  6km 1. Tommi Lahti                          Skatila IK          25,22

M55  6km 1. Antti Koski                            Lapuan Virkiä   30,06

M60  4km 1. Markku Ainali                    Kokkolan Veikot  17,05

                 2. Eero Pitkämäki             Jalasjärven Jalas     21,37

M70  2km 1. Seppo Laitinen              Lapuan Virkiä            8,27

                 2. Jouko Rajamäki            Kauhavan Visa         10,54

                 3. Jussi Lahti                     Skatila IK                  12,28

pm-kisan ulkopuolella:

Naiset 6km 1. Veera Korkiakangas Alahärmän Kisa          31,13

Tytöt 12v 2km 1. Iiris Korkiakangas Alahärmän Kisa         11,00


Smilerien keilamastaruuskisat 22.4.23 Lapuan keilahalli

Naiset .    1. Satu Ekoluoma             345

                 2. Soile Pohtola                322

                 3. Pirkko Ekoluoma          316

                 4. Tarja Pihlajaniemi         298

                 5. Kaarina Pakka               290

Miehet.    1. Timo Pakka                    358

                 2. Hannu Karjalainen        306

                 3. Joona Vimpari               230

                 4. Markku Pihlajaniemi     206


Vinkin Juhannus maastojuoksut 23.6.2023

Naiset 7km

                 1. Anne Halkivaha      Team Raju        29,25

                 2. Julia Junkkala         VSV                  30,01

                 3. Jessica Junkkala    VSV                  31,39

                 4. Mari Horelli              Valkeakoski     31,51

                 5. Jenni Haapasalo     Koski TL          32,15

                 6. Siiri Lehto                Kärppälän U    37,53

N 40 7 km1. Anna-Liisa Häkkinen Punkalaidun 28,06

                 2. Anu Pitkänen           Helsingin juok 31,49

N 50 7km 1. Sari Koivu                Liedon Luja      33,04

N 60 3,5km 1. Päivi Mäkelä         Kunto Pirkat     16,31

                    2. Merja Lainonen    Porin UV           20,23

                    3. Tarja Pihlajaniemi Smilerit            24,33

N/M hölkkä 3,5 km

                  1. Danniella Rinnetmäki Kyrö              22,46

                  2. Juhani Nieminen        Kyrö               23,46

                  3. Markku Pihlajaniemi Smilerit           26,28

M 7 km      1. Erkki Rintala              Tampereen PY 25,46

M 40 7km  1. Antti Mattila                Helsingin Juok 25,24

                  2. Tapani Ojala               Valkeakoski      DNF

M 50 7km  1. Jouko Mahlamäki      Lauttakylän Luja 24,45

                  2. Rauno Koivisto          Ikaalisten Urh      28,41

                  3. Kari Vuorinen             Kunto Pirkat        29,18

                  4. Kari Kantola               Saana-Veikot       38,18

M 60 7km  1. Markku Virta               Loimaan Leisku  28,53

                  2. Tapani Vahlroos         Salon Vilpas        29,04

                  3. Jarmo Rintala             Tampereen Py     31,09

                  4. Timo Saari                   Liikuttavat           34,11

                  5. Jorma S Tiiri                Loumaan Leisku 39,27

M 70 3,5km 1.Keijo Lamminpää      Raisio/VSVU         19,10

                    2. Juhani Kortelahti      Punkalaidun         19,11

                    3. Kauko Harteva          Team Raju             22,12

M 80 3,5km 1. Pauli Arbelius           Janakkalan Jana   27,05

Tytöt 6v 1km 1. Kiia Haapasalo        Koski TL                 5,03

Tytöt 8v 1km 1. Iines Horelli             Valkeakoski            4,43

Tytöt 10v 1km 1. Aino Tapiola          Valkeakoski            4,48

Tytöt 12v 1km 1. Emmi Ojala            Valkeakoski            4,45

Tytöt 12v 3,5km 1. Mette Häkkinen  Punkalaidun         14,57

Pojat 4v 500m 1. Heikki Horelli        Valkeakoski             3,22

Pojat 10v 1km 1. Kalle Ojala            Valkeakoski             4,42